KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13292122
nr 1329 2122
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvareller, 2 st, Einar Wallquist (1896-1985), Fjällandskap & strand. Signerad, daterad -47/-48. Motivet: 29x23 & 33x23 cm
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 25 maj 2020
kl 19:35:25
100 kr
200 kr
250 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist
Rörstrand